Paket Arı Siparişi

Paket Arı Siparişi

Paket arı Siparişi,Erken İlk baharda Tüm bakımları yapılarak,Nisanın İlk haftası Spariş Sıralamasına Göre,Türkiyenin Her bir  bölgesine,Kendi Araçlarımızla Dağıtım Yapılır.

Neden Paket Arı ?

 1. Gelişimi geç olan (Kafkas) Arılarında veya Diğer Arı ırklarında Takviye Amaçlı Kullanılır.
 2. Karadeniz Bölgesinde Kestane Balına Girecek Arıcılarımızın ,Kestaneye Daha Güçlü Koloniler ile Girmesine Olanak Sağlar.
 3. Kışları Sert Geçen Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesinde, Kapalı yavru takviyesinde Bulunmak İçin ,Paket arı Kullanmaları  Daha Sağlıklı.
 4. Sepet Karakovan  ,Dökme arı  için Kullanılabilir.
 5. Arıcılığa Yeni Başlamak için  Bölgenize Uyumlu Arı Irkı İle yüksek verim elde  edebilirsiniz.
 6. Ana arı üretimi için Dokme Arı veya   Paket arı Kullanımı yaparsanız zamanında  ana arı  Elde  edebilirsiniz.

Kışlatmadan Çıkan 9 çerçevelik Kolonimizin Varoa ve Vitamin Eksikleri giderilmiş ,Sağlık Bir Kolonidir.Bu Şekilde Olan arılığımızın içerisinde Müşterinin Bütçesine Göre ve İstekleri doğrultusunda Paket Arı Olarak Hazırlanılır ve Türkiyenin Dört Bir Yanına sevk edilir.

Paket Arılarımız Sağlıklı,uysal ve Yüksek verimli Arı ırkından  Üretilmektedir.

Paket arı sparişi
Paket Arı Sparişi

 

Dünya üzerinde 4 ayrı bal verimi yüksek bal arısı türü bulunuyor.

 • Karniyol ırkı
 • Kafkas Irkı
 • Belfast Irkı
 • Karpat Irkı

  Arının nesli tükenmiş.Bunun dışındaki 23 ayrı tür ise bal verimi açısından yüksek değildir. Ancak bal arısı ailesinin üyesidir ve bal rekolteleri düşüktür. Bol oğul yani gelişme becerisine sahip ve az bal verimi özelliklerine sahiptirler.
Paket arı sparişi
Standart Yavrulu Paket Arı

Ülkemizde de farklı bölgelerde farklı ekotipler vardır. Ekotip demek yaşadığı bölgeye adapte olmuş ve o coğrafyanın şartlarına uyum sağlamış demektir.
Muğla arısı, Trakya arısı, Anadolu arısı gibi.Tüm canlılarda olduğu gibi ırk münasebeti ile ilgili özellikler arılarda da vardır.Kafkas karniol İtalyan fark etmez hepsi bal verimi yüksek arılardır.
Hepsinin karakteri bal yapmaktır. Ancak her birinin ayrı bir yoğurt yemesi vardır. Arıcı bu yöntemleri kavradığında her arı ırkı ile farklı bir yöntemle bal üretilebileceğini kavramış olur.

paket arı sparişi
Paket arıcılık

Genelde çevremizdeki arılar melezdir. Bu normaldir çünkü çiftleşme havuzundaki erkek topluluğu her telden erkek arıyı kapsar. Sonuç kontrolsüz melezleşme neticesinde verimsizleşmiş bir çok arı ekotiplerinin ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Bu yıl kurak ve kıt bir mevsim oldu diyen Avrupa ülkelerindeki arıcıların ortalama Veriminin yüz kg (100 kg) olduğu düşünülecek olursa bizimde fena değildi diyen arkadaşlarımın kendilerini bir tartmalarında fayda var.

Arı ırkının verim artışı üzerindeki etkilerinin yanı sıra bu ırkın özelliklerini genetiksel olarak taşıyabilme özelliğine sahip olması da önemli bir konudur.

Paket Arı siparişi ve Arı Satışlarımız Mart nisan ve Mayıs Ayı Olarak 3 KADEMEDE DAĞITILACAKTIR..

Paket Arı Dağıtımlarımız Sipariş Sıralamasına Göre NİSAN ın ilk haftası Dağıtılmaktadır,Arılarınızın Erkenden Elinize Geçmesini İstiyorsanız Web sitemizden Spariş Formunu Doldurup Ödemelerinizi Yapmanız Gerekmektedir. Veya İrtibat Numaralarımızdan Bizimle Direk İrtibata Geçip Bilgi Sahibi Olabilirsiniz.

20 Yorum

 1. Avatar Hayri sah

  Ana sayfanızda fiyatlariniz güncellenmiş, fakat burda fiyatlar farklı kovanlı 70 adet arı siparişi vermek istiyorum. Nisan sonu elimize ulasirmi?

 2. Avatar Aslıhan

  Paket arı fiyatlariniz güncelliğini koruyor mu, Hatay da arıcılık yapıyorum koloni sayımı yükseltmek istiyorum. Hangi ırkı tavsiye edersiniz.

  • Avatar admin

   Aslıhan Hanım Güncel fiyatlarımız Ana sayfamızda mevcut, Hatay bölgesi için sabit arıcılık yapıyorsanız Belfast Anadolu veya Karniyol ırkı kullanmanızı öneririm..

 3. Avatar mustafa

  iyi akşamlar hocam 1 adet yığılca ana arı satın almak isityorum denemek için ana kutusunda veya bir yada iki çıta olarak satışınız varmı acaba

 4. Avatar Ali Rıza ŞİMŞEK

  BAYBURT bölgesi için sipariş vermek istiyorum yüksek rakım soğuk iklim ….tavsiyeniz hangi ırk arılar teşekkür ederim..

 5. Avatar kahraman taze

  Aksaray’dan ulaşıyorum size bir arkadaşım sizi tavsiye etti bende 20 tane 7 çıta arı almak istiyorum ..prosedör ne sekildedir

 6. Avatar Mustafa

  Mersin Mut ilçesi için hangi arı ırkını kullanmam gerekiyor,uzun zamandır ırk araştırması yapıyorum sağlıklı bilgiler sitenizde gördüm uygun olursa paket arı siparişi vermek istiyorum

  • Avatar admin

   Mustafa bey mut bölgesine uyum sağlayabilecek bal verimi gelişimi güzel olan arı ırklarımız,karniyol ırkı,Belfast ve anadolu ırkıdır.

 7. Avatar Ahmet akcay

  Öncelikle yapmış olduğunuz çalışmalardan ötürü teşekkürlerimi iletiyorum,internet ortamında işinizi en iyi şekilde yapan esnaflardan siniz,sizden aldığım paket arılardan çok memnunum sakın bal verimi güzel ırk hepside , bal olmamasına rağmen ortalama 15 kg bal aldım her aridan

 8. Avatar hacimehmet

  Sayın ceylan arıcılık Elazigdan ulasiyorum paket arı siparişi verecek,site uzerindenmi geçelim siparişi 30 paket almak istiyorum ödemenin %30 diye not dusmussunuz.

  • Avatar admin

   Hacı mehmet bey iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşarak paket arı siparişi verebilirsiniz

 9. Avatar Mehmet Akif

  selamu aleyküm, iyi çalışmalar. Ben arıcılık işine hevesliyim, 20 kadar kovan almak istiyorum. Akdeniz bölgesi için (Mersin) hangi ırk arı almalıyım. Şimdiden teşekkürler.

  • Avatar admin

   Sayın Mehmet Akif Adana Mersin Hatay Antalya bölgesi için Belfast Anadolu arısı tavsiye ederim,sıcak bölge olduğu için dayanıklı bir irkla devam etmelisiniz

Görüşmeyi Başlat
Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?