Kastamonu Satılık Arı

Başlıklar

Kastamonu satılık arı

Kastamonu satılık arı;Doğa harikası olan kastamonu,iklim ve hava koşullarının arıcılık sektörüne uyum sağlamasıyla beraber,Bölgede arıcılık yaparak geçimini sağlayan 800 e yakın arıcımız bulunmaktadır.Bilindiği üzere kestane balı dünyanın eşssiz reha ,tat ve kokusuna sahip bir balıdır,Çiçek balına kıyaslayacak olursak verimi her yıl değişmekle beraber,havaların yağışlı olması kestane balının az olmasına sebebiyet verir.

Kestane balında verim almak

Değerli arıcı dostlarımız,Arı her işini kendı yapar deyimiyle arıcılık yapmak kesinlikle yanlıştır,arıyı çalıştıracak,arıya iş verecek yönetecek olanlar biz arıcılarız,o BAKIMDAN ARININ DİLİNDEN ANLAMAK GEREKİYOR,

Karadeniz bölgesi mevsimsel ve bitki örtüsü nedeniyle arı ölümlerinin en çok yaşandığı bölgelerden biridir.Bunun başlıca sebeplerinden biride yoğun nemden kaynaklanmaktadır,Arı kovanlarınızın yerden en az 40 cm yüksek olması gerekmektedir.

Kışlatma öncesi arılar sıkıştırılarak,mevcut arıların kovan içerisinde  dağınık durmalarının önüne geçilmelidir.Bu vesileyle arı hastalıklarının önüne geçeceksiniz.

Arı soğuktan asla ölmez arkadaşlar…

Arıyı öldüren varroa,nem ve arı hastalıklarıdır.

Mümkün olduğunca kışlatılan arıların altında havalandırma delikleri açık bırakılmalı bu nedenle ,kovan içerisinde biriken nemi en aza indirmiş olursunuz.

Kastamonu satılık arı

İlkbahar Bakımı

  • Arıcılıkta verim almanın en önemli unsuları sıralayacak olursak,bunun en başında arı beslemesi gelmektedir.
  • Erken ilkbaharda arıya seker ve bal şurubu desteği vererek arılarınızı yavruya teşvik edip,bal sezonuna hazırlamak şarttır.
  • Kestane bal akımı mayıs sonu gibi olmaktadır,
  • Arı mevcudu nekadar çok olursa bal akım zamanında veriminiz o kadar çok olacaktır.

Paket arıcılık olarak gelişimi geç olan bölgelerde ,lojistik arı desteği vererek bal sezonuna genc ve yavru popülasyonu hızlı olan arı ırklaıyla türkiye geneli arı satışı yapmaktayız,

Kastamonu satılık arı

Karadeniz sahil boyu yapılan dağıtımlar kastamonu bölgesi ilçelerinede teslim edilecektir,Yüklü sparişinizde kapınıza kadar arı getirildikten sonra bakılımları yapılarak teslim edilecektir size.

Kastamonu,tosya,araç,taşköprü,cide,devrekani,daday,ihsangazi gibi ilçelerimizede aynı şekilde ,kendi araçlarımızla nisan ayının ilkhaftası dağıtımlar başlanmaktadır,5,6,7,8  çercevelik özel aparatlarda yavrulu ve yavrusu paket arılar satışa sunulacaktır,isteğe göre ramka sayısı 9 ve 10 çerçeve  olarak da değiştirilebilir.

DİLERSENİZ WEB SİTEMİZ ÜZERİNDEN SPARİŞ VEREBİLİR DİLERSENİZDE İLETİŞİM NU LARIMIZDAN BİZLERE ULAŞARAK DETAYLI BİLGİ SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ.

2 Yorum

  1. Avatar cideli

    2020 yılında cidede paket arı satın almıştım sizden,arilariniz gayet sağlıklı 2021 yılı içinde gelecekmisiniz,teslimatlar Nisan ayında olacaksa 15 paket 7 çerçeve arı siparişi vermek istiyorum saygilarimla

Görüşmeyi Başlat
Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?