Aksaray – Niğde Satılık Arı

Satılık Paket Arı

Aksaray – Niğde Satılık Arı; Arıcılık,  Çiçek özü nektarından bal üretilerek, gerekse bitkilerin tozlaşmasında etkin rol oynayarak bitkisel üretime katkıda bulunan, aslında belirtilen her iki yönüyle de insanlığa hizmet eden önemli bir hayvansal üretim faaliyetidir. Arıcılık haricinde belki de hiçbir üretim dalında kendi ürettiği ürünler, dışında başka ürün üretimini yaklaşık 40 kat artırabilen bir meslek  alanı bulmak mümkün değildir. Bu anlamda arılar bir taraftan bal, balmumu, arı sütü, arı zehiri, polen ve propolis gibi çok sayıda hayvansal ürünler üretirken, diğer taraftan da tozlaşma yoluyla verimi ve kaliteyi artırarak, bitkisel üretimde devamlılığı sağlayan vazgeçilmez üretici ve doğal elçilerdir.

Yıllık Bal Ortalaması

Aksaray Nigde satilik Ari
                                                  Aksaray –  Niğde Satılık arı

Türkiye’nin yüksek raklımlı yaylalardından  2500 rakıma sahip olan meydan yaylası ülkede arıcılıkla uğraşan arıcıların haziran ayında bal toplamak için geldikleri yaylalardan biridir.  Niğde ve Aksaray Bölgesinde yıllık Ortalama 1500 ton çiçek balı elde ediliyor. Ülke ekonomisine sonderece katkısı olan bu ballar sezonda bal toptancıları tarafından alınır. Einstein’ın Eğer arılar yeryüzünden kaybolursa insanlığın sadece   4 yıl ömrü kalmış demektir. Arılar olmazsa döllenme, bitki, hayvan ve insan olmaz. sözleri arıların insanlık için önemini göstermektedir.

Arıcılığın, belirtilen özelliklerinin yanında çeşitli bitkisel ve hayvansal üretim faaliyetleri ile birlikte yapılabilmesidir.

Hem de onlar kadar toprağa bağlı kalmadan, daha az sermaye ve işgücü gerektirmesi gibi avantajları da bulunmaktadır.

Bu bağlamda firma olarak arıcılık sektörünün büyümesi açısından çalışmalarımızı son derece  titizlikle yapmaktayız. Ülke genelinde satışını Yaptığımız Paket arı ve Satılık arı Projelerimiz arasında Aksaray Niğde Konya Yozgat ve Nevşehir bölgeleride bulunmaktadır.

Adana Hatay Antalya ve Adıyaman Bölgesinde bulunan arılıklarımızdan özel yapılmış paketlerde arı satışlarımız mevcuttur.

Kendi araçlarımızla her yıl dağıtımını yaptığımız Paket arılarımızdan sizde yararlanmak istermisiniz?

3 Yorum

Görüşmeyi Başlat
Nasıl Yardımcı Olabilirim size ?
Merhaba Hoşgeldiniz
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?