Paket Arı

Başlıklar

Paket arı üretimi

 

Paket arı;Bilindiği üzere ,Kışları sert Geçen Bölgelerde arının,baharda Uyanması, arı için Bir dezavantajtır,Güçlü Koloni ile Bal sezonuna Girmek ,veriminizi %70 Oranında Yükseltecektir.

Adana ,Mersin ve Hatay Bölgesinde  Bulunan Arılıklarımız,Ocak Ayı itibarı ile Beslenmeye Alınır,

Tüm Bakımlarının ardından,Mevsim İtibarı İle Mart Ayının Son haftası ve Nisanın İlk Haftası,Dağıtılmak Üzere Uzman Ekiplerimizce Hazırlanılır

Türkiyenin her bölgesine Kendi araçlarımızla Sevk edilir.

 

Özel yaptırdıgımız Paket  arılar  Nakliye esnasında Arıya hiç bir şekilde zarar vermez hırpalamaz.

Paket arılarımız 5 ve 7 çerceve Olmak Üzere İki farklı aparatta Gönderilmektir,

Ana arılarımız genc ve saglıklı Olup ,Bal verimi uyusallığı ve erken gelişimi ile sizleri memnun edecektir.

Dağıtımlarımız Spariş Sıralamasına Göre Yapılmaktadır,

Bulunmuş Oldugunuz Bölgenin İklim Şartlarını göz  Önüne Alarak Spariş vermeniz Önemle  duyrulur.

Sparişiniz vermiş Olduğunuz Paket  arılarınızın Elinize erken Geçmesini İstiyor iseniz  İlgili Banka Hesaplarımızdan Ödemelerinizi Yapıp Spariş Formunu Doldurmanız Yeterli Olacaktır.

Paket arılar,Kıştan zayıf çıkan Arılarınızı güçlendirmek ve Yeni arı kolonileri Oluşturmak için Türkiyenin Farklı Bölgelerindeki arılıklarımızda Üretilip ,5 -6-7-8 ve 9 çıta  arılı, Ballı ve  Polenli Olarak Satışa Çıkartılır.

paket arı

Çıta Ölçülerimiz 24 cm-47.5 cm Dir ,Karadeniz Bölgesindeki Çıta Ebatları farklı Olduğu için,o bölgedeki arıcılarımızın Çıta ebatlarını bize bildirmeleri gerekmektedir.

Her Yıl Türkiye geneline dağıtmış Olduğumuz Paket arı sayılarımız 5000 ile 7000 arası değişmektedir.2019 Yılı İtibarı ile Bu sayının Daha fazlasını umut  ediyoruz,

Yaygın Olarak Tercih edilenpaket arıPaket arılar 5 ve 7 çercevelik arılardır,Kolonilerin daha  hızlı ve verimli olması  açısından  Bir önceki yılın sonbahar ayında,ana arıları değiştirilmiş olur,Paket arılarımızın İçerisinde Birer adet ana arı mevcuttur.

Zayıf  Kolonilerinize Takviye amaçlı almış olduğunuz, arıları Dağıtırken,Ana Arının ,Diğer koloniye Geçişini Engellemelisiniz,Aksi taktırde Arı içerisinde  Ana Arı ölümü ve arı ölümü ile  Sonuçlanacaktır,Her Kolonide Birer Adet  Ana Arı Bulunur.

İlk teslimatlarımız Nisan Ayı İçerisinde  Olacaktır,Hava Şartlarının Uygun olması durumunda, Bu Tarih Mart Ayının Son haftasına Alınabilir,Spariş ve Dağıtımlarımız ,

Müşterimizin Sapiş Sıralamasına göre ve Bölgelere Göre Olacaktır.

Bunun için Sparişlerinizin Ocak, Subat, Mart ve En geç Nisan Ayında vermelisiniz.

Doğu Bölgesinde Arıcılık yapan Arıcılarımız için Mayıs Ayı içerisinde Bir sevkıyatımız daha Olacaktır.

paket arı

Tunceli ,Erzurum, Kars ,Ardahan Bitlis ve Gümüşhane Bölgesinde  Arıcılarımızın Nisan Ayı İçersinde,Hava Koşullarının ve Gece sıcaklıgının  en az 12 Derece Olmalarını Beklemelerini Rica Ediyorum,

Paket arılarımız Deniz seviyesindeki Bölgeler de yetiştirildiği için Yavru  sahasını Geniş açmış olur ,

Bulunduğunuz Bölgedeki Hava koşulları Soguk Olursa Arınıza Hastalık Kaptırabilirsiniz,

O  Bakımdan Spariş verdiğiniz Arılarınızın Ekibimizce  Onaylamasını Beklemenizi Rica Ediyorum.

 Paket Arı Satışı

Marangoz Atölyesinde  Paket arılar  için Yaptırdığımız Kovan Standartındakı Ahşap Paketlerimizin  , 4 cm 15 cm Uzunluğunda Karşılıklı Havalandırma Deliği Bulunmaktadır.

Paketler Erken İlk baharda Tüm bakımları yapılarak,Nisanın İlk haftası Spariş Sıralamasına Göre,Türkiyenin Her bir  bölgesine,Kendi Araçlarımızla Dağıtım Yapılır.

Neden Paket Arı

 

  1. Gelişimi geç olan (Kafkas) Arılarında veya Diğer Arı ırklarında Takviye Amaçlı Kullanılır.
  2. Karadeniz Bölgesinde Kestane Balına Girecek Arıcılarımızın ,Kestaneye Daha Güçlü Koloniler ile Girmesine Olanak Sağlar.
  3. Kışları Sert Geçen Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesinde, Kapalı yavru takviyesinde Bulunmak İçin ,Paket arı Kullanmaları  Daha Sağlıklı.
  4. Sepet Karakovan  ,Dökme arı  için Kullanılabilir.
  5. Arıcılığa Yeni Başlamak için  Bölgenize Uyumlu Arı Irkı İle yüksek verim elde  edebilirsiniz.
  6. Ana arı üretimi için Dokme Arı veya   Paket arı Kullanımı yaparsanız zamanında  ana arı  Elde  edebilirsiniz.
  7. İlk Bahar Bakımından Çıkmış Bir Arı Kolonisi

Kışlatmadan Çıkan 9 çerçevelik Kolonimizin Varoa ve Vitamin Eksikleri giderilmiş ,Sağlık Bir Kolonidir.Bu Şekilde Olan arılığımızın içerisinde Müşterinin Bütçesine Göre ve İstekleri doğrultusunda Paket Arı Olarak Hazırlanılır ve Türkiyenin Dört Bir Yanına sevk edilir.

 Arılarımız Sağlıklı,uysal ve Yüksek verimli Arı ırkından  Üretilmektedir.

 

 Arı Dağıtımlarımız Spariş Sıralamasına Göre NİSAN ın ilk haftası Dağıtılmaktadır,Arılarınızın Erkenden Elinize Geçmesini İstiyorsanız Web sitemizden Spariş Formunu Doldurup Ödemelerinizi Yapmanız Gerekmektedir. Veya İrtibat Numaralarımızdan Bizimle Direk İrtibata Geçip Bilgi Sahibi Olabilirsiniz.

Paket arıcılık fiyatları için sitemizin ana sayfasında güncel fiyatları bulabilirsiniz  www.ceylanaricilik.com

Görüşmeyi Başlat
Nasıl Yardımcı Olabilirim size ?
Merhaba Hoşgeldiniz
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?