Arı Zehri Satışı

Başlıklar

Arı zehri satışı

Arı zehri satışı,Bal arılarında savunma sistemi olarak düşmanlarına karşı kullandıkları iğne diye adlandırdığımız,Arının kuyruk tarafında bulunan ince ve sivri sokaçtan çıkan sıvıya arı zehri denir.

Arı zehrinin Faydaları Nelerdir?

Arı zehrinin ülkemizde duyulmasıyla beraber,İnsanlardan gelen sorular,Arı zehri nedir,arı zehrinin faydaları,arı zehri fiyatları,Arı zehri üretim aşaması adı altında farklı farklı sorular iletiliyor.25 yıllık arıcılık deneyimimizden aldığımız bilgi ve birikimle dilimizin döndüğünce anlatmaya çalışacağım.

Basımdan geçen anlamlı bir olayı anlatmak istiyorum,Yıl muhtemelen 1993 veya 94  Hobi arıcılık olarak babamın çalışmasını yürüttüğü ve 15 kolonilik bir arılıkta oturuyorduk yaşlarımız  14,biz sadece yiyceğimiz balı düşünürken,Arılığın yanında lüx bir araç belirdi içerden 70 yaslarında kafasını kazıtmıs aksakallı bir amca çıka geldi,evladım arılar sizinmi ?

-evet

Peki bi kaç tane arı sokturabilirmiyim? kendime dedi,

-gülerek tabikii dedim,

Eline ince bir çubuk alarak arının uçuş deliğini kurcalamaya başladı.Çıkan arılar hışımla adamın üstüne çullandı yeni traş olmus güneş gibi parlayan kafası dikkat çekmişki,arı özellikle oraya saldırdı,Sonrasında Amcamız ohhh deyip arabasına dogru yürüdü.

Bir müddet sonra arabaya doğru yürüdüm ve şu soruyu sordum yaşlı amcaya

Neden arı sokturdunuz kendınıze dedım?

-Evladım şuan yaşınız küçük anlatsamda anlamayacaksınız.Ben çok hastayım dedi.

Ben bu sorunun cevabını Sanırım son bir kaç yıldır buldum,Arı öyle kutsal bir canlıki adına sure inen tek canlıdır.

Arı zehrinın başlıca faydaları

  • Arı zehri,Bel ve boyun fıtığı rahatsızlıklarında kullanılır
  • Dolaşım bozukluğu olan hastalarda
  • Çilt hastalıkları
  • Kalp ve Damar hastalıkları,
  • Sinir hücrelerindeki deformasyona
  • Bağışıklık sistemi güclendirici etkisi vardır.
  • Meme Kanserinde
  • İltihaplı eklem hastalıklarında

Son olarak Kayseri Şehir Hastanesi bünyesinde Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi’nda Multipl Skleroz ve iltihaplı romatizma hastaları için bal arılarından zehirleri toplanarak “Apiterapi” tedavisi uygulanıyor. Uzman doktorlar eşliğinde toplanan zehirler bir yılda 1 MS ve 14 iltihaplı romatizma hastasına şifa oldu.

Bir diğer alıntımız

Batı Avustralya Üniversitesi (University of Western Avustralya) tarafından yapılan araştırmada, bal arılarının zehrinin, sağlıklı hücrelere zarar vermeden meme kanseri türlerini tedavi etmek için kullanılabileceği açıklandı.

Avusturyalı biliminsanlarından meme kanserine karşı kritik açıklama geldi. Batı Avustralya Üniversitesi (University of Western Avustralya) tarafından yapılan araştırmada, bal arılarının zehrinin, sağlıklı hücrelere zarar vermeden meme kanseri türlerini tedavi etmek için kullanılabileceği açıklandı.

312 ARININ ZEHRİ KULLANILDI
Uzmanlar, araştırmanın bir parçası olarak Avustralya’nın Perth kenti, İrlanda ve İngiltere’de bulunan 312 arının zehrini kullandı. Ekip zehrin, sınırlı tedavisi olan farklı meme kanseri türleri üzerindeki etkilerini inceledi ve zehrin tümörleri ve kanserli hücreleri hızla yok ettiği keşfedildi.

Arı zehri satışı

KANSER HÜCRELERİNİN YÜZDE 100’ÜNÜ ÖLDÜRMEK İÇİN KULLANILDI
Bu araştırmadan önce arı zehrinin ya da zehrin ‘melitin’ adı verilen bir bileşeninin, kanserli ve normal hücre tipleri üzerindeki etkilerinin karşılaştırılmadığı belirtildi. Araştırmacıların, ‘melitin’i zehirden ayırabildiği, yeniden yaratabildiği daha sonra da normal hücreler üzerinde bir etkisi olmadan kanser hücrelerinin yüzde 100’ünü öldürmek için kullandığı ifade edildi. Ekip, elde edilen sentetik ürünün, bal arısı zehrinin anti-kanser etkilerinin çoğunu yansıttığını buldu. Ürünün, diğer kanserli hücrelerin yanı sıra üçlü negatif meme kanserinin yaşayabilirliğini ‘seçici ve hızlı bir şekilde’ azaltmayı başardığı ifade edildi.

ZEHİR, KANSER HÜCRELERİ ÖNEMLİ ÖLÇÜDE AZALTTI

Araştırmanın başındaki isim Doktor Ciara Duffy, doğru konsantrasyonlardaki ‘melitin’in 60 dakika içinde kanser hücresi zarlarını tamamen yok etmek için kullanılabileceğini söyledi. Ayrıca, bal arısı zehri içindeki ‘melitin’in başka özelliğinin daha dikkat çektiği ve 20 dakika içinde kanser hücresi büyümesi ve hücre bölünmesi için gerekli olan kanser hücrelerinin kimyasal mesajlarını önemli ölçüde azaltmayı başardığı ifade edildi.

Arı zehri satışı

Ek olarak, meme kanseri hücre zarlarında gözenekler veya delikler oluşturduğu ve hücre ölümünü artırmak için diğer tedavilerin kanser hücresine girmesini potansiyel olarak mümkün kıldığı için ‘melitin’in mevcut kemoterapi ilaçlarıyla kullanılıp kullanılmayacağı test edildiği belirtildi.

Arı zehri ve arı sokturmasında öncelikle arıya karşı olan alerjiniz varmı diye , bir sağlık kuruluşuna başvurmanız gerekmektedir.

Bir sonraki yazımızda özel geliştirdiğimiz arı zehrinin üretim aşaması ve aparatı hakkında bilgi vereceğiz.

Arı zehri üetimi zahmetli ve emek isteyen bir iştir,Ve muhafaza  edilmesi bu esnada arı zehrinin özellikleri kaybedilmemesi açısından ,Özel olarak iletişim bilgilerimizden Arı zehri sparişi verebilirsiniz,5000 civarı arılığımızda Yıllık 2 kg arı zehri üretme kapasitemiz vardır.

Dilerseniz apiterapi yöntemiyle arılığımızda misafir olabilir ücretsiz arı sokturabilirsiniz.

1 Gram Arı Zehri 80 Euro olarak fiyatlandırılmıştır.

Saglıklı bir yaşama tekrardan merhaba demek umuduyla hoşcakalın …

 

Görüşmeyi Başlat
Nasıl Yardımcı Olabilirim size ?
Merhaba Hoşgeldiniz
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?