Damla Propolis

Başlıklar

Damla Propolis NEDİR

Damla Propolis ;Bir arı Ürünü olan propolisin, çeşitli çözeltilerde çözülerek sıvı hale getirilmesi ile üretilmiş bir üründür. Tüm dünyada geleneksel olarak kullanılan bir üründür.

Propolis Damlası Nedir?

Propolis arılar tarafından bitkilerin taze filizlerinden toplanan sakız kıvamında bir maddedir. Bitkiler taze filizlerini zararlı dış etkenlerden korumak için salgılarlar ancak bitki üzerinde gözle görünür miktarda değildir. Bazı bitkilerin taze filizlerin de hafif hafif yapışkansı bir madde hissedilir, işte bu madde propolistir. Arılar bitkilerden  nektar topladığı gibi, taze bitki filizlerinden propolis toplarlar ve kovanda fazlaca toplandığında artık gözle görünür miktarda olur. Arılar propolisi kovan içinde pekçok noktada kullanırlar. Kovan uçuş deliğinin daraltılması, ana arının yumurtlamadan önce petek gözlerinin sterilizasyonu, kovan kapağında bulunan kırıkların kapatılması işleminin hepsinde propolis kullanılır.

Propolis Damlası
Propolis

Propolis  formata getirilerek insan tüketimine sunulur. Propolis en iyi alkol de çözüldüğü için dünyada daha çok %70 alkol çözeltileri tercih edilir. Su bazlı propolis damla lar ise alkolsüz dür ancak propolisin çok az bir kısmı suda çözülür. Piyasada ürüne alkol bazlı dememek için gliserin, glikol gibi tehlikeli alkol  türevi çözücülerde de çözülmüş propolis damlalarda  vardır. Bu ürünler kullanımı uzmanlarca tavsiye edilmiyor.

Propolis Damla nasıl kullanılır?

Propolis  doğrudan ağza damlatılabildiği gibi ekmeğe, suya meyve suyuna çaya damlatılarakta tüketilebilir. Kullanım amacının en başında bağışıklık sistemini güçlendirmesi gelmektedir.

Propolis Damla tercih ederken nelere dikkat edilmelidir?

Damla Propolis

Propolis alırken organik sertifikalı olanı tercih edilirse, propolisin kimyasallardan temiz ve gliserin glikol gibi alkol türevi kimyasal içerme riski ortadan kaldırılmış olur.  Fiyat konusunda da bu ürünü fahiş fiyata satan satıcılar olduğu görünüyor. Propolis fiyatı  Avrupada 10 ile15 Dolar arasında olduğu görünmektedir. Ülkemizde de bu rakama yakın ürünler tercih edilebilir, bu rakamların çok üstünde  veya çok altında satılan ürünler risklidir.

Damla Propolis
Propolis Damla ne sıklıkla kullanılmalıdır?

Propolisi iyi bilen bir çok tüketici, mevsim geçişlerinde yılda 2 şişe kullanmakta ve kışın iyi sonuç aldığını söylemektedir. Yılda 2 yada 3 şişeden fazla propolis kullanımın bir takım henüz tespit edilmemiş riskleri olabilir, yılda 3 şişeden fazla kullanılmasını tavsiye etmeyiz.

Propolislerimiz 20 cc Şişelerde Gönderilmektedir Fiyatlarımız Anasayfa Daki Ürünlerimizde mevcuttur.Satışlarımız Sınırlı Sayıda Kalmıştır.Propolis Sparişleriniz için TIKLAYINIZ

Görüşmeyi Başlat
Nasıl Yardımcı Olabilirim size ?
Merhaba Hoşgeldiniz
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?