paket arı

Paket Arıcılık

Paket Arıcılık

Paket Arıcılık,Avrupa Bölgesınden Sonra  simdide  Türkiyede ,Ceylan arıcılık Kalitesiyle ,Gelişimi geç olan ırklarda Takviye  amaclı veya    arı coğaltmak,arıcılığa yeni baslayan lar için,ideal bir sistem,Hiç Yorulmadan Arınızı Bulunduğunuz Bölgeye Teslim ediyoruz,

Paket Arıcılık Kullanılma Şekilleri

Paket arıcılığı gerek ılıman bölge gerekse soğuk bölge arıcılarının karşılıklı olarak yararlandığı bir sistemdir.

Bu açıdan bu sistemin uygulandığı ülkelerde arıcılık önemli bir iş kolu haline gelerek ülkelerin ekonomisine daha fazla katkı getirmektedir.
Paket arıcılığı ılıman ilkim bölgesindeki arı üreticileri açısından son derece önemli bir gelir kaynağı olurken soğuk iklim bölgesindeki arıcılar gelişme gücü yüksek sağlıklı arı kolonileri ile bal üretimlerini garanti altına almaktadırlar.

Bu nedenle paket arı üretimi arı kolonilerinde kış üretim giderlerini ortadan kaldıran, arı hastalık ve zararlılarını önleyen, arı taşınmasında kolaylık sağlayan, randımanlı bir bal üretimini gerçekleştiren ve ekonomik açıdan son derece yararlı bir sistemdir.

Paket Arı Üretim Sistemi Nasıldır?

Arı yetiştiriciliğinde paket arı üretimi titizlikle hazırlanan bir programı ve dikkatli bir nakliye sisteminin uygulanmasını gerektirir. Paket arı üretiminde kullanılacak arı kolonilerinin yönetimi ilk adımda arı üretimine yönelik olduğundan bal üretimine hazırlanan kolonilerden oldukça farklı bir çalışmayı içermektedir. Bu açıdan paket arı üretiminde kullanılacak kolonilerin bakım ve besleme çalışmalarının mevsim başlangıcından çok daha erken dönemde yapılması gerekmektedir

paket arı

Paket  arıcılık siteminde ,Marangozhande Özel yaptırdığımız Ahsap ve Strafor ,Kutularda Gönderimlerimiz Olmaktadır,Arılarımız Ve Satışını Yaptığımız , Paket arılarımız  f1 dir.

Satışınız Yaptığımız Paket Arı

Arıcılıkta verimliliği artırmanın en önemli temel koşulu, arı yetiştiricilerinin eğitim düzeyinin artırılması ve yeni üretim modellerinin teknik olarak uygulanmaya konulmasıdır. Bu bağlamda paket arı üretim sistemi diğer arı ürünlerine göre daha geniş bir arıcı kitlesine yönelik bir sistemdir. Paket arıcılığının ülkemizde uygulanması ile birlikte sadece yeni bir üretim kolu ortaya çıkarılmış olmayacak, ülke arıcıları daha sağlıklı, kontrollü ve verimli kolonilerle çalışma olanağını yakalamış olacaktır. Paket arı

Arı Irklarımız,Karniyol,Kafkas Melezi,Belfast ve Anadolu Irkıdır.

Dagıtımlarımız Nisan Ayı İçerisinde Olacaktır,

Paket  arılarımız.

paket arı satısı

5 Çıta Paket Arı: 4 Çıtası  acık ve kapalı Yavru Olup 1 Çıtası ise Bal Polen dir.

7 Çıta Paket Arı :4 Adet Kaplı Yavru 1 Adet Pupa Ve 1 adet Günlük Yumurta ve 1 adet Polen Olmak Üzere Toplamda 7  çıtadır.

Çıtalı Arı Satışımız Haricinde Silkme Arı Satışımızda Bulunmaktadır.

paket arı

2019 Yılı Paket Arı Fiyatlarımız Güncellenmiştir

5 Çerçeve Plastik veya ahsap,Paket Arı Fiyatlarımız Nakliye dahil Teslim Fiyatı 300 TL

6 Çerçeve Plastik veya ahsap,Paket Arı Fiyatlarımız Nakliye dahil Teslim Fiyatı 370 TL

7 Çerçeve Plastik veya ahsap,Paket Arı Fiyatlarımız Nakliye dahil Teslim Fiyatı 390 TL

8 Çerçeve Plastik veya ahsap,Paket Arı Fiyatlarımız Nakliye dahil Teslim Fiyatı 410 TL

9 Çerçeve Plastik veya ahsap,Paket Arı Fiyatlarımız Nakliye dahil Teslim Fiyatı 440 TL

2020 Paket Arı Fiyatlarımız Günceldir,Kovanlı Arı Almak İsteyen Dostlarımız Olursa, Yukarda Belirtilen Fiyatlara Ek,

Sıfır Kovan Fiyatı Paket Arı Fiyatına Ek 60 Tl dir

İkinci El Kovan Fiyatı Paket Arı Fiyatına Ek 30 Tl dir

Spariş ve bilgi için iletişim bilgilerinden bizlere ulaşınız

 

Paket Arı Spariş Formu

 

 

 

Related posts

8 thoughts on “Paket Arıcılık

 1. admin

  Aksaray da arıcılık yapmak istiyorum,geçen yıl bu bölgede dağıtımını yaptığınız paket aridan 2 adet aldım çok güzel bal aldım bu yıl 20 tane Belfast ırkı paket arı sparisi vermek istiyorum

 2. Sayın arıcı arkadaşlar ben 3 yıldır aricilikla uğraşıyorum,bal verimini nasıl yukseltebilirim nasıl bir yol izlemem gerekiyor,

 3. Sayın Baki Kustepe

  Önce bölgeye uyumlu ırkı iyi bilmeniz lazım. Bu ırkı bulduktan sonra güçlü bir arı kolonisi oluşturmanız gerekli.
  Bu güçlü koloniyi oluşturmak için elinizde iyi bir ana arı olması gerekiyor.

  Çünkü ana arı koloninin bel kemiğidir…

  Herşeyin temeli vasıflı bir ana arıdan oluşur. İyi bir bal üretimi oluşturmak için ilk önce ve en önemli olan vasıflı , istikrarlı ve kaliteli ana arı üretimini bilmektir…

  Kaliteli Üretim şeklini bildikten sonra , bölgenizdeki nektar akımı takvimini iyi bilip o takvimden 35 40 gün önce start düğmesine basıp 20 -25 gün boyunca arı kolonisini iyi bir şekilde beslemeniz gereklidir.
  Bu süre içinde İşciler iyi beslenecek ki , onlarda ana arıyı destekleyip yoğun bir şekilde yumurtlamasına teşvik etsinler …
  Burdaki amaç, ana arının 20 -25 gün boyunca yumurtlamasını teşvik ederek nektar akımı zamanında ihtiyaç duyulan tarlacı arı vasfı taşıyan yoğun bir kitleyi oluşturmaktır.

  Neden mi 35- 40 gün önce..
  Çünkü bir arının bal toplaması için tarlacı olması gereklidir. Kovanda gördüğünüz her arı bal toplamaz.

  21 gün pupa dönemi var.
  15 gün de kovan içi hizmeti , yani geri hizmet dediğimiz yavru arılardan oluşan bir dönemdir.
  Ayrıntıya girmeden söyleyeyim bu 15 günlük kovan ici hizmeti yapan arılarda kendi aralarında farklı işler yapan farklı gruplar var. Bunu bir başka günde anlatayım.
  Neyse efendime söyleyeyim.
  21+15= 36 yani bir arı 36 gün sonra bal toplama vasfına eriyor ve tarlacı adını alıyor.
  Bal akım süresi ise zaten çok kısa 15 -20 gündür. Bu da demek oluyor ki bize bal akım süresince bal toplayacak tarlacılar bu 15 -20 gün süresi içinde yoğun olmaları gerekiyor..
  Zaten bal döneminde ki arının ömrü de ortalama 40 gün dür. 15 gün kovan içi hizmet, geriye kaldı 25….Bu 25 gün süreylede tarlacılik yapacak ve 40. gün sonra elveda diyor..
  İşte bu 25 günlük tarlacılık günlerini , 15 -20 günlük bal akım dönemine denk getirmek gerekiyor.
  İşte ustalık burdadır.
  İşte arıcılık budur , kısacası…
  Tabiki bütün bu dediklerim sadece sabit arıcılık yapanlar içindir. Gezginci arıcılık yapanlar ise , sürekli ve yoğun olarsk anayı yumurtlatma ve koloniyi sürekli genç nüfusla devirdaim etmek zorundadır.
  Bunun da oluşması için yoğun polen ve nektar akışı olan yerlere gitmesi gereklidir…

  Haaa bütün bunlara rağmen bölgede nektar akımı oluşmuyorsa kraliçe napsın, tarlacı napsın..

  Her çicek bal salgılamaz..
  Her nektarlı bitki de heryıl nektar salgılar diye bişey de yoktur..
  Çünkü nektarın oluşması için istenilen iklim şartlarının yerinde olması gerekiyor..

  Ya sanki yine çok uzattım.
  İnşallah başınızı ağrıtıp, kafanızı karıştırmadım.

 4. Sayın ceylan arıcılık ben 8 yıldır arıcılık yapıyorum Aksaray bölgesinde,20 kovan arım var,arıcılığı ticari amaçlı olarak yapmayı düşünüyorum,arı satışı ve paket arı ucretleriniz aynımı,ve Aksaray bölgesi için uygun arı ırkı nedir?paket arı olarak 45 adet 8 çerçeve almak istiyorum şimdiden teşekkür ediyorum .

 5. Çok verimli bir çalışma olmuş ,erken baharda arım zayıf bala yetisemiycem derdi olmayacak artık,peki paket ari satislariniz nezamana kadar devam edecek iyi calismalar

 6. Turkiye de paket aricilik sisteminin yayginlasmasi ne kadar guzel bir sey,bizim almanyadan firansadan ne eksigimiz var bizde ariciligi ileri seviyeye tasiyabiliriz.ama birazdaha gelistirilmeli bu paket arıcılık,cita arinin haricinde kg ile ari satisininda olmasi gerekiyor.

  • admin

   Sezai Bey teşekkür ederim öncelikle kg bazında değilde çırpma arı olarak satış yapıyoruz,yani yaklasık 4ile 5 çerceve arası 1 kg arı geliyor detaylı bilgi için ana sayfada çırpma arı ürünümüzde mevcuttur.

 7. Sayın Ceylan Arıcılık 2017 Nisan Ayında Bize göndermiş olduğunuz 7 Çercevelik Paket arılarınızdan Çok memnunuz,Yaklasık 50 Paket Arı alımı Yaptık ve Sezon sonunda Ortalama Kovan Bası 30 kg Bal aldık, Arımızın Masrafını cıkardık Ütüne Karımızda Oldu, Teşekkür ediyorum Basarılarınızın devamı dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir