paket arı

Paket Arıcılık

Paket Arıcılık

Paket Arıcılık,Avrupa Bölgesınden Sonra  simdide  Türkiyede ,Ceylan arıcılık Kalitesiyle ,Gelişimi geç olan ırklarda Takviye  amaclı veya    arı coğaltmak,arıcılığa yeni baslayan lar için,ideal bir sistem,Hiç Yorulmadan Arınızı Bulunduğunuz Bölgeye Teslim ediyoruz,

Paket Arıcılık Kullanılma Şekilleri

Paket arıcılığı gerek ılıman bölge gerekse soğuk bölge arıcılarının karşılıklı olarak yararlandığı bir sistemdir.

Bu açıdan bu sistemin uygulandığı ülkelerde arıcılık önemli bir iş kolu haline gelerek ülkelerin ekonomisine daha fazla katkı getirmektedir.
Paket arıcılığı ılıman ilkim bölgesindeki arı üreticileri açısından son derece önemli bir gelir kaynağı olurken soğuk iklim bölgesindeki arıcılar gelişme gücü yüksek sağlıklı arı kolonileri ile bal üretimlerini garanti altına almaktadırlar.

Bu nedenle paket arı üretimi arı kolonilerinde kış üretim giderlerini ortadan kaldıran, arı hastalık ve zararlılarını önleyen, arı taşınmasında kolaylık sağlayan, randımanlı bir bal üretimini gerçekleştiren ve ekonomik açıdan son derece yararlı bir sistemdir.

Paket Arı Üretim Sistemi Nasıldır?

Arı yetiştiriciliğinde paket arı üretimi titizlikle hazırlanan bir programı ve dikkatli bir nakliye sisteminin uygulanmasını gerektirir. Paket arı üretiminde kullanılacak arı kolonilerinin yönetimi ilk adımda arı üretimine yönelik olduğundan bal üretimine hazırlanan kolonilerden oldukça farklı bir çalışmayı içermektedir. Bu açıdan paket arı üretiminde kullanılacak kolonilerin bakım ve besleme çalışmalarının mevsim başlangıcından çok daha erken dönemde yapılması gerekmektedir

paket arı

Paket  arıcılık siteminde ,Marangozhande Özel yaptırdığımız Ahsap ve Strafor ,Kutularda Gönderimlerimiz Olmaktadır,Arılarımız Ve Satışını Yaptığımız , Paket arılarımız  f1 dir.

Satışınız Yaptığımız Paket Arı

Arıcılıkta verimliliği artırmanın en önemli temel koşulu, arı yetiştiricilerinin eğitim düzeyinin artırılması ve yeni üretim modellerinin teknik olarak uygulanmaya konulmasıdır. Bu bağlamda paket arı üretim sistemi diğer arı ürünlerine göre daha geniş bir arıcı kitlesine yönelik bir sistemdir. Paket arıcılığının ülkemizde uygulanması ile birlikte sadece yeni bir üretim kolu ortaya çıkarılmış olmayacak, ülke arıcıları daha sağlıklı, kontrollü ve verimli kolonilerle çalışma olanağını yakalamış olacaktır. Paket arı

Arı Irklarımız,Karniyol,Kafkas Melezi,Belfast ve Anadolu Irkıdır.

Dagıtımlarımız Nisan Ayı İçerisinde Olacaktır,

Paket  arılarımız.

paket arı satısı

5 Çıta Paket Arı: 4 Çıtası  acık ve kapalı Yavru Olup 1 Çıtası ise Bal Polen dir.

7 Çıta Paket Arı :4 Adet Kaplı Yavru 1 Adet Pupa Ve 1 adet Günlük Yumurta ve 1 adet Polen Olmak Üzere Toplamda 7  çıtadır.

Çıtalı Arı Satışımız Haricinde Silkme Arı Satışımızda Bulunmaktadır.

paket arı

2019 Yılı Paket Arı Fiyatlarımız Güncellenmiştir

5 Çerçeve Plastik veya ahsap,Paket Arı Fiyatlarımız Nakliye dahil Teslim Fiyatı 300 TL

6 Çerçeve Plastik veya ahsap,Paket Arı Fiyatlarımız Nakliye dahil Teslim Fiyatı 370 TL

7 Çerçeve Plastik veya ahsap,Paket Arı Fiyatlarımız Nakliye dahil Teslim Fiyatı 390 TL

8 Çerçeve Plastik veya ahsap,Paket Arı Fiyatlarımız Nakliye dahil Teslim Fiyatı 410 TL

9 Çerçeve Plastik veya ahsap,Paket Arı Fiyatlarımız Nakliye dahil Teslim Fiyatı 440 TL

2019 Paket Arı Fiyatlarımız Günceldir,Kovanlı Arı Almak İsteyen Dostlarımız Olursa, Yukarda Belirtilen Fiyatlara Ek,

Sıfır Kovan Fiyatı Paket Arı Fiyatına Ek 60 Tl dir

İkinci El Kovan Fiyatı Paket Arı Fiyatına Ek 30 Tl dir

Spariş ve bilgi için iletişim bilgilerinden bizlere ulaşınız

 

Paket Arı Spariş Formu

 

 

Related posts

3 thoughts on “Paket Arıcılık

  1. Turkiye de paket aricilik sisteminin yayginlasmasi ne kadar guzel bir sey,bizim almanyadan firansadan ne eksigimiz var bizde ariciligi ileri seviyeye tasiyabiliriz.ama birazdaha gelistirilmeli bu paket arıcılık,cita arinin haricinde kg ile ari satisininda olmasi gerekiyor.

    • Sezai Bey teşekkür ederim öncelikle kg bazında değilde çırpma arı olarak satış yapıyoruz,yani yaklasık 4ile 5 çerceve arası 1 kg arı geliyor detaylı bilgi için ana sayfada çırpma arı ürünümüzde mevcuttur.

  2. Sayın Ceylan Arıcılık 2017 Nisan Ayında Bize göndermiş olduğunuz 7 Çercevelik Paket arılarınızdan Çok memnunuz,Yaklasık 50 Paket Arı alımı Yaptık ve Sezon sonunda Ortalama Kovan Bası 30 kg Bal aldık, Arımızın Masrafını cıkardık Ütüne Karımızda Oldu, Teşekkür ediyorum Basarılarınızın devamı dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir