F1 Ana Arı-Ceylan Arıcılık

F1 Ana arı nedir?

F1 ana arı’nın tanımı kısaca söyledir;Damızlık ana arıdan,yani saf ırk  farklı bir deyişle F0 ana arıdan üretilmiş ve doğal ortamda çiftleşmesi sağlanmış,Birinci kuşak melez arı ya F1 ana Arı denir.

Damızlık ana arının seçilmesi ve f1 ana arı üretiminde kullanılacak ırkın ,tüm özelliklerini belirgin bir şekilde göstermesi,Üreteceğiniz f1 ana arının kalitesini ön plana çıkartır.Kullanılacak Damızlık Ana Arının Sertifikalı ve Suni tohumlama sı yapılmış veya İzole bölgede üretilmiş olması farklı bir önem teşkil eder.

Birtane damızlık ana arının yumurtalarından Binlerce F1 ana arı üretmek mümkündür.Arıcılıkta en yaygın kullanılan,damızlıktan ana arı üretme metodudur.Şimdi f1 ana arı ve damızlık ana arının tanımını öğrendik.

Peki hibrit arı nedir?

F1 ana arı ile hibrit arının ne olduğunu bilmeyen bir çok arkadasımız var.Hibrit Ana arı,iki veya daha fazla arı ıkının genetik yapıları birleştirilerek elde edilen verimli ırktır.

belfast ana arı

Hibrit Arı

Hibrit ırkı elde edebilmeniz için arıcılık deneyiminizin ve arı ırkları hakkında  daha fazla bilgiye sahip olmakla beraber,Sunu tohumlama cihazının olması ve bu cihazı aktif  birsekilde kullanıyor olabilmeniz gerekmektedir.Damızlık Saf anadolu arımızdan elde etmiş olduğumuz ,Bakire Ana Arı‘nın Bir karniyol veya italyan veyahut bir çok farklı erkek arı sperminin birleşimiyle elde edilen bir ırktır.

Kafkas Ana Arı

Kafkas Ana Arı

Dünyaca Nam yapmış bir belfast ve Bucfast Arısı  gibi,Farklı genetik yapısına sahip bu ırk Hibrit bir arı ırkıdır,Islah calışmasında Kullanılan ırk İtalyan,Anadolu ve Karniyol arısının birleşimidir.

Ana arı üretim işletmelerinde Kullanılan damızlık ana arılar ve buna bağlı olarak üretilen erkek arı kolonileri oluşturularak,f1 ana arı üretimi için zemin hazırlamak zorundalar.

ceylan arıcılık

Ana arı üretimi,paket arıcılık ve organik arı ürünleri üretim ve pazarlama şirketi,Satışlarımız türkiye genelidir,Kargo esnasında doğan hertürlü zaiyatlar tarafımızca karsılanır.

Adres

Ana arı üretimi-Antalya / Manavgat -Taş kesiği mevki
Ankara / Kazan
Paket Arıcılık- Adana Sarıçam buruk köyü-Hatay Arsuz ve Adıyaman Bölükyayla Beldesi
Merkez:Ulucami mah,ulucami yanı belediye pasaj içi nu 7 Adıyaman Merkez

İletişim

+90 5355176494
Whatsapp +90 5458226465

Email
ceylan_aricilik@hotmail.com

Kaydol ve Kaydet

Özel Promosyon ve tekliflerimizden yararlanmak için email yazarak bilgilenebilirsiniz

X