Damızlık İtalyan Gold

İtalyan Ana Arı-GOLD

İtalyan  Arı  Irkının Farkı Eko Tipleri Mevcuttur ,Türkiyeye Uyum Saglamış İki Farklı Eko Tip,İtalyan Arı Irkı Mevcuttur ,Bunlardan Birtanesi ,italyan Gold ,Yani Altın Sarısı,

İtalyan ana arı

Belirgin Özellikleri,

 (Apis mellifera ligustica) İtalyan Arısı  olarak da adlandırılan bu ırk, ılıman iklim kuşaklarında yetiştirilir. İnce karın ve nispeten uzun bir dile sahiptir. Bu ırkta kıllar sarı renkte olup bu durum erkek arılarda daha belirgindir.

İtalyan Ana Arı
İtalyan ırkı arılar sakin yaradılışlıdırlar. Çoğalma kabiliyetleri fazladır. Yavru büyütme yeteneği fazla olup erken ilkbaharda kuvvetli koloni oluştururlar. Bol nektar toplayarak çok bal yaparlar. Oğul verme meyilleri zayıftır.

İtalyan Ana Arı Obur oldukları için kış mevsiminde fazla bal tüketirler. Kısmen uzun dilleri sayesinde yonca çiçeklerinden kolaylıkla yararlanırlar. Üstün petek örme özelliği İtalyan arısını, arılar arasında en iyi petek ve petekli bal üreten arı haline getirmiştir. Bu olumlu özelliklerine karşın yön tayin etme duyguları zayıftır ve yağmacılığa eğilimlidirler.

Related posts

One thought on “Damızlık İtalyan Gold

  1. Merhaba Tüm yazılarınızı Paylaşımlarınızı titizlikle takip ediyorum,Arı hakkında hiç birsey bilmiyorken,arıyı ve arıcılığa dair bilgiler edinmek cok güzel bir duygu sağolun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir