2019 Paket Arı

2019 Paket Arı

Dünya üzerinde 4 ayrı bal verimi yüksek bal arısı türü bulunuyor.
1-Kafkas

2-karniol

3-İtalyan
4- Batı Avrupa arısı
Arının nesli tükenmiş.
Bunun dışındaki 23 ayrı tür ise bal verimi açısından yüksek değildir. Ancak bal arısı ailesinin üyesidir ve bal rekolteleri düşüktür. Bol oğul yani gelişme becerisine sahip ve az bal verimi özelliklerine sahiptirler.

2019 Paket arıÜlkemizde de farklı bölgelerde farklı ekotipler vardır. Ekotip demek yaşadığı bölgeye adapte olmuş ve o coğrafyanın şartlarına uyum sağlamış demektir.
Muğla arısı, Trakya arısı, Anadolu arısı gibi.
Tüm canlılarda olduğu gibi ırk münasebeti ile ilgili özellikler arılarda da vardır.
Kafkas karniol İtalyan fark etmez hepsi bal verimi yüksek arılardır.
Hepsinin karakteri bal yapmaktır. Ancak her birinin ayrı bir yoğurt yemesi vardır. Arıcı bu yöntemleri kavradığında her arı ırkı ile farklı bir yöntemle bal üretilebileceğini kavramış olur.

paket arıGenelde çevremizdeki arılar melezdir. Bu normaldir çünkü çiftleşme havuzundaki erkek topluluğu her telden erkek arıyı kapsar. Sonuç kontrolsüz melezleşme neticesinde verimsizleşmiş bir çok arı ekotiplerinin ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Bu yıl kurak ve kıt bir mevsim oldu diyen Avrupa ülkelerindeki arıcıların ortalama Veriminin yüz kg (100 kg) olduğu düşünülecek olursa bizimde fena değildi diyen arkadaşlarımın kendilerini bir tartmalarında fayda var.

Arı ırkının verim artışı üzerindeki etkilerinin yanı sıra bu ırkın özelliklerini genetiksel olarak taşıyabilme özelliğine sahip olması da önemli bir konudur.

2019 yılı Paket Arı ve Arı Satışlarımız Mart nisan ve Mayıs Ayı Olarak 3 KADEMEDE DAĞITILACAKTIR.. iRTİBAT İÇİN TIKLAYINIZ

ceylan arıcılık

Ana arı üretimi,paket arıcılık ve organik arı ürünleri üretim ve pazarlama şirketi,Satışlarımız türkiye genelidir,Kargo esnasında doğan hertürlü zaiyatlar tarafımızca karsılanır.

Adres

Ana arı üretimi-Antalya / Manavgat -Taş kesiği mevki
Ankara / Kazan
Paket Arıcılık- Adana Sarıçam buruk köyü-Hatay Arsuz ve Adıyaman Bölükyayla Beldesi
Merkez:Ulucami mah,ulucami yanı belediye pasaj içi nu 7 Adıyaman Merkez

İletişim

+90 5355176494
Whatsapp +90 5458226465

Email
ceylan_aricilik@hotmail.com

Kaydol ve Kaydet

Özel Promosyon ve tekliflerimizden yararlanmak için email yazarak bilgilenebilirsiniz

X